Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Перепланування квартири – чи потрібен дозвіл?

14 Лютого 2019
Перепланування квартири - чи потрібен дозвіл?, фото [1]

Громадяни України, які отримали у власність квартиру або будинок, не завжди задоволені їх плануванням, але довго не наважуються на зміна планування. Найчастіше вони бояться зіткнутися з бюрократичною тяганиною. Останні можуть виникнути під час отримання дозволу на проведення тих чи інших робіт з перевлаштування житла.

Однак введені недавно законодавчих актів значно спрощують процес отримання дозволу на перепланування знаходиться у власності нерухомості та документів, які її узаконять. Є ряд будівельних робіт, для проведення яких і зовсім немає необхідності отримувати дозвільну документацію.

Якщо ви задумали переобладнання своєї квартири, перш за все уточніть у відповідних органах, які документи для цього потрібні. Дізнайтеся, чи є взагалі необхідність отримувати дозвіл для тих чи інших робіт. Для початку розберіться, є те, що ви хочете робити, переплануванням або перебудовою (переобладнанням).

Чим відрізняється переобладнання від перепланування

Перебудову квартири – це установка, перенесення або заміна комунікацій, електричного, технічного та інженерного обладнання. При переплануванні:

Всі ці роботи вимагають внесення змін до технічного паспорта на нерухомість.

Хоча перебудову – захід не настільки радикальна, для проведення окремих видів робіт необхідно узгодження з рядом органів і оформлення документів через БТІ або самостійно. До них відносяться:

Які роботи не вимагають офіційного дозволу

Відповідно до внесених до Житлового Кодексу змінами, отримання погодження та оформлення дозвільних документів не потрібно, якщо в ході робіт з перепланування житлового приміщення не будуть порушені інженерні системи загального користування та несучі конструкції. Офіційно документувати введення в експлуатацію об’єкта теж немає необхідності.

Така законодавча норма стосується перебудови і приватних будинків, і будинків комунального або державного фонду. У виняткових ситуаціях перед початком проведення робіт все ж слід отримати дозвіл від наймодавця. Це ті випадки, коли при переплануванні будівель комунального або державного фонду змінюється площа приміщень.

Перепланування квартири - чи потрібен дозвіл?, фото [3]

Коли погодження та отримання дозволу обов’язково

Якщо має бути втручання в що знаходяться в загальному користуванні мешканців будинку інженерні системи або несучі конструкції приміщення, то перепланування квартири без дозволу вважається протизаконною. Необхідно отримати дозвіл на переобладнання неприватизованій квартири, якщо в результаті робіт значно зміниться площа житлової нерухомості. Необхідні документи можна оформити самостійно або звернутися до фахівців БТІ.

При наявності одного або декількох перерахованих вище факторів для проведення перепланування необхідно отримати схвалення від органів місцевого самоврядування. Для цього надаються:

Крім того, необхідне узгодження з співвласниками нерухомості і уповноваженими органами. Тільки після всіх цих дій можна узаконити перепланування і реконструкцію, а також отримати новий технічний паспорт на квартиру.

Всі ці процедури оформлення документів, ходіння по інстанціях забирають багато часу. Звертайтеся в компанію «Нове БТІ» і наші професійні співробітники зроблять все необхідне. Вам тільки залишиться отримати оформлені за всіма правилами дозвільні документи на проведення робіт з перебудови своєї квартири, включаючи інженерні комунікації.

Задати питання

Подивитися інші статті