Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як підготувати документи до продажу квартири

4 Грудня 2020
Як підготувати документи до продажу квартири, фото [1]

Під терміном «продаж квартири» мається на увазі комерційна угода, що припускає відчуження нерухомого майна. Документальним підтвердженням переходу права власності від продавця до покупця є договір купівлі-продажу. Здійснення операції завіряється нотаріусом, але здійснити процедуру можна тільки при дотриманні певних вимог.

Без яких документів не можна здійснити операцію?

Для оформлення угоди купівлі-продажу житлової нерухомості продавцеві (чи продавцям, якщо продаються долі однієї квартири) слід і надати нотаріусові пакет документів, в який входять:

  1. Технічний паспорт на квартиру. Документ виготовляється фахівцями на підставі проведення вимірів. Якщо реалізується об’єкт багатоповерховий, то надавати слід поповерхову експлікацію.
  2. Документ, що підтверджує право власності на квартиру. Це може бути договір (купівлі-продажу, дарування, міни та т.п.), свідоцтво про право на спадок, свідоцтво про право власності та т.п. Залежно від давності договору документ може бути виготовленим на бланку з водяними знаками, унікальним номером, друком і підписом державного реєстратора, або бути паперовою копією електронного запису в реєстрі. Перший тип документу видавався до 2016 року, і з того часу замінений Випискою з Державного реєстру майнових прав на нерухомість.
  3. Інформаційна виписка БТІ. Паперові довідки, що видаються до 2010 року, з 2013 року замінені електронними довідками. Термін дії бланка – 3 календарні місяця.
  4. Укладення про проведену оцінку. Для отримання акту незалежної оцінки ринкової вартості нерухомості слід звернутися до експертів, які мають право видавати укладення про вартість квартири з «мокрою печаткою». Процедуру можуть робити громадяни, що мають сертифікат експерта-оцінювача.

Також власник, який зацікавлений в проведенні угоди продажу майна, зобов’язаний надати державному реєстраторові паспорт громадянина України (чи документ його замінюючий) і ідентифікаційний код. Угоду без ІПН можна зробити тільки у тому випадку, якщо власник не має довідки про привласнення індивідуального податкового номера фізичної особи унаслідок відмови з релігійних переконань. Цей факт підтверджується наявністю відповідного штампу в паспорті.

За наявності пакету основних документів підготовка усіх вищеперелічених бланків не складе складності. За відсутності будь-якого з них, псування або виявлення невідповідностей, треба буде відновлювати документи.

Які документи можуть знадобитися додатково?

У окремо взятих випадках для оформлення угоди по відчуженню нерухомості необхідно надати додаткові документи. У переліку бланків знаходяться:

  1. Довідка про кількість зареєстрованих у квартирі осіб. Цей документ до недавнього часу називався «формою 3» і видавався в компанії, що управляє. На сьогодні бланк з «мокрою печаткою» можна отримати в районному ЦНАП, виконкомі або сільраді.
  2. Дозвіл органів опіки та піклування. Цей документ потрібний у тому випадку, якщо у квартирі, виставленій на продаж, офіційно зареєстровані неповнолітні діти. Для документів, що підтверджують право власності, оформлених до 2004р. включно, може вимагати підтвердження з Комунального БТІ (паперового Архіву).

На додаток до вказаних документів при здійсненні угоди, що припускає перехід права власності на нерухоме майно, знадобиться згода чоловіка/дружини власника об’єкту й оригінали документів про сімейний стан. При діючому шлюбі також надають шлюбне свідоцтво. Продавець, чий шлюб розірваний, або особа, що має статус вдови/вдівця, надають оригінали свідоцтв про розлучення або про смерть чоловіка.

Згідно із законодавством, що діє на сьогодні у власника нема потреби збирати й передавати покупцеві квитанції на оплату комунальних послуг. Причина – необхідність надання виписки про відсутність заборгованості.

З огляду на те, що вартість нерухомості частенько перевищує 50 тисяч гривень, продавець повинен відкрити рахунок у банку. Для здійснення угоди слід отримати на руки довідку з банку з вказівкою реквізитів.

Що треба врахувати продавцеві: нюанси проведення угоди

Однією зі складнощів, яка може затягнути оформлення угоди, є пайова участь продавців і наявність у власника неповнолітніх дітей.

Проведення угоди неможливо здійснити за наявності того, що обтяжило квартиру. Перевірка на предмет відсутності перешкод для оформлення купчої здійснюється за допомогою отримання відповідей на запити з Державних реєстрів, відносно:

З початку 2020 року здійснювати офіційні запити до Фонду державного майна України фізичні особи можуть самостійно.

Фахівці компанії «Нове БТІ» допоможуть продати житло з дотриманням усіх юридичних норм і швидко оформити технічний паспорт квартири на нового власника. Наші юристи допоможуть зберегти час покупця і продавця, візьмуть на себе перевірки й здійснять підготовку пакету документів для продажу і дарування нерухомості.

Юристи компанії «Нове БТІ» допоможуть оформити угоду і розрахувати податки при оформленні договорів купівлі-продажу комерційних об’єктів. З повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті компанії.

Задати питання

Подивитися інші статті