Під терміном «продаж квартири» мається на увазі комерційна угода, що припускає відчуження нерухомого майна. Документальним підтвердженням переходу права власності від продавця до покупця є договір купівлі-продажу. Здійснення операції завіряється нотаріусом, але здійснити процедуру можна тільки при дотриманні певних вимог.
Зміст
Для оформлення угоди купівлі-продажу житлової нерухомості продавцеві (чи продавцям, якщо продаються долі однієї квартири) слід і надати нотаріусові пакет документів, в який входять:
Також власник, який зацікавлений в проведенні угоди продажу майна, зобов’язаний надати державному реєстраторові паспорт громадянина України (чи документ його замінюючий) і ідентифікаційний код. Угоду без ІПН можна зробити тільки у тому випадку, якщо власник не має довідки про привласнення індивідуального податкового номера фізичної особи унаслідок відмови з релігійних переконань. Цей факт підтверджується наявністю відповідного штампу в паспорті.
За наявності пакету основних документів підготовка усіх вищеперелічених бланків не складе складності. За відсутності будь-якого з них, псування або виявлення невідповідностей, треба буде відновлювати документи.
У окремо взятих випадках для оформлення угоди по відчуженню нерухомості необхідно надати додаткові документи. У переліку бланків знаходяться:
На додаток до вказаних документів при здійсненні угоди, що припускає перехід права власності на нерухоме майно, знадобиться згода чоловіка/дружини власника об’єкту й оригінали документів про сімейний стан. При діючому шлюбі також надають шлюбне свідоцтво. Продавець, чий шлюб розірваний, або особа, що має статус вдови/вдівця, надають оригінали свідоцтв про розлучення або про смерть чоловіка.
Згідно із законодавством, що діє на сьогодні у власника нема потреби збирати й передавати покупцеві квитанції на оплату комунальних послуг. Причина – необхідність надання виписки про відсутність заборгованості.
З огляду на те, що вартість нерухомості частенько перевищує 50 тисяч гривень, продавець повинен відкрити рахунок у банку. Для здійснення угоди слід отримати на руки довідку з банку з вказівкою реквізитів.
Однією зі складнощів, яка може затягнути оформлення угоди, є пайова участь продавців і наявність у власника неповнолітніх дітей.
Проведення угоди неможливо здійснити за наявності того, що обтяжило квартиру. Перевірка на предмет відсутності перешкод для оформлення купчої здійснюється за допомогою отримання відповідей на запити з Державних реєстрів, відносно:
З початку 2020 року здійснювати офіційні запити до Фонду державного майна України фізичні особи можуть самостійно.
Фахівці компанії «Нове БТІ» допоможуть продати житло з дотриманням усіх юридичних норм і швидко оформити технічний паспорт квартири на нового власника. Наші юристи допоможуть зберегти час покупця і продавця, візьмуть на себе перевірки й здійснять підготовку пакету документів для продажу і дарування нерухомості.
Юристи компанії «Нове БТІ» допоможуть оформити угоду і розрахувати податки при оформленні договорів купівлі-продажу комерційних об’єктів. З повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті компанії.