Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як узаконити реконструкцію нежитлового приміщення

2 Лютого 2021
Як узаконити реконструкцію нежитлового приміщення, фото [1]

З необхідністю проведення реконструкції нежитлового приміщення найчастіше стикаються юридичні особи та приватні підприємці, які планують відкрити торгову точку, підприємство з надання послуг населенню або будь-який інший комерційний об’єкт в житловому будинку. З питанням зміни конструкції нежитлової будівлі стикаються і тоді, коли необхідно збільшити поверховість будівлі.

Нежитловий фонд і його класифікація

До нежитловим приміщенням прийнято відносити об’єкти, які виведені з житлового фонду або не були такими на момент здачі в експлуатацію. Всі нежитлові будівлі поділяють на кілька типів, в число яких входять:

Також до об’єктів нежитлового фонду прийнято зараховувати господарські будівлі різного призначення і допоміжні споруди для здійснення господарської діяльності. Варто відзначити, що велика частина таких будівель вважається тимчасовими будівлями і зводиться без фундаменту.

Всі приміщення поділяються на 3 класу наслідків об’єкта. Даний показник враховується при проведенні експертизи проектів, і часто є основною передумовою для анулювання дозволів на будівництво. Будь-які роботи по зміні внутрішнього і зовнішнього облаштування названих різновидів приміщень повинні проводитися з дотриманням вимог державних органів, що займаються сферу містобудування.

Перепланування та реконструкція: основні відмінності

Обов’язковою умовою законності проведення будь-яких робіт з перепланування або реконструкції нежитлових приміщень є наявність дозволу на будівництво. І саме з його отримання слід починати законну процедуру внесення змін до конструкції нежитлової будівлі. Особливу увагу слід приділити нежитлового фонду, який знаходиться в житлових домах.Под терміном перепланування слід розуміти проведення ремонтних робіт, в процесі яких проводиться зміна меж приміщень всередині об’єкта. В основному переліку робіт присутні перенесення перегородок, дверних прорізів і переобладнання об’єкта. При переплануванні роботи ведуться виключно всередині нежитлової будівлі і не зачіпають несучі конструкції.

При проведенні реконструкції нежитлового об’єкта допускається не тільки втручання в несучі стіни, але і внесення конструктивних змін в фасад (додавання вікон, виготовлення дверних прорізів), облаштування прибудов або надбудов, і навіть допускається зміна функціонального призначення будівлі. Під реконструкцією нежитлового приміщення також слід розуміти збільшення поверховості або площі, а також об’єднання декількох об’єктів в єдине строеніе.Оба варіанти робіт передбачають отримання дозволів на проведення будівництва – узаконення перепланування і реконструкції об’єкта. Нехтування цією вимогою стає причиною для накладення штрафів і притягнення порушника до адміністративної відповідальності. При виявленні самовільного втручання в конструкцію будівлі совладельцамнежілогопомещенія може бути відмовлено в наданні комунальних послуг та виготовленні технічних умов на газифікацію, електрифікацію або водопостачання об’єкта.

Документація для оформлення реконструкції та порядок її отримання

Оформлення реконструкції нежитлового об’єкта власники повинні починати з підготовки основного пакету документів, який включає в себе документи, що підтверджують приналежність будови до нежитлового фонду та свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

При наявності цих паперів власник приміщення має право запросити розробку проекту реконструкції. Він являє собою проектну документацію, на підставі якої замовник отримує робочий пакет на проведення реконструкції будівлі. Обов’язковою умовою є наявність узгодження в відділі містобудування та архітектури при місцевому виконкомі, а також позитивні висновки державних експертів.

Після цього, замовнику, який має на руках затверджений проект реконструкції нежитлового приміщення, слід отримати дозвіл на виконання будівельних робіт. На підставі їх в подальшому повинна буде проводитися перебудова будівлі.

Готовий об’єкт підлягає введенню в експлуатацію. Для цього до відповідних органів при місцевих радах надається правовстановлюючий документ, номер декларації про початок будівельних робіт, технічний паспорт об’єкта, а також паспорт і ІПН. При позитивному рішенні заявнику видається декларація про готовність об’єкта до експлуатації. При відсутності порушень власник або співвласники отримує можливість оформити правовстановлюючі документацію на нежитловий об’єкт, в якому була проведена реконструкція.Незаконное проведення будівельних робіт по переплануванню або реконструкції передбачає залучення власника нежитлової будівлі до відповідальності. Штраф також доведеться заплатити і тим, хто:

Спростити отримання документів на перепланування приміщень і реконструкцію нежитлового об’єкта допоможуть фахівці компанії «Нове БТІ». У короткі терміни ми допоможемо отримати офіційний дозвіл на будівництво, прискорити оформлення документації на будівельні роботи, а також вирішити всі питання, які можуть виникнути у власників при отриманні документів. Телефонуйте нам +38 (067) 619-78-01 або приходьте за адресою вул. Б. Арнаутська, 15 (офіс 62).

Задати питання

Подивитися інші статті