Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Навіщо оформляти технічний паспорт на нерухомість?

22 Липня 2018
Навіщо оформляти технічний паспорт на нерухомість?, фото [1]

В даний час договору купівлі-продажу або обміну квартири, дачі або індивідуального житлового будинку полягають тільки при наявності технічного паспорта на нерухомість. Він також необхідний тоді, коли угода стосується об’єкта соціальної інфраструктури. У цій статті ми розберемо, що представляє собою технічний паспорт на нежитлове або житлове приміщення, а також як і де його можна оформити.

Навіщо потрібен цей документ?

Технічним паспортом називають документ, в якому зазначено опис основних характеристик нерухомого об’єкта. Він створюється під час технічної інвентаризації та містить відомості про місцезнаходження квартир або будинків, їх наповненні, площі, проведених перепланування або самовільне будівництво. Його складають як на окрему нерухомість, так і на цілу будівлю.

Оформлення техпаспорта – обов’язкова процедура при:

Якщо нерухомість внесена в кадастр, то технічний паспорт може не знадобитися. Винятком є випадки, коли в угоді з квартирою або будинком, внесеним в кадастр, беруть участь банки-кредитори, страхові та нотаріальні компанії або опікуни.

Види техпаспортів

Виділяють кілька видів технічних паспортів, які розрізняються, головним чином, за кольором:

Як і де оформляється техпаспорт?

Ініціювати інвентаризацію з метою виготовлення технічного паспорта може власник нерухомості або його довіритель. Для цього йому слід звернутися в БТІ або компанію, що спеціалізується на інжинірингу. Для оцінки та інвентаризації власнику потрібно пред’явити:

Власник повинен забезпечити доступ до власності, щоб співробітники БТІ вивчили нерухомість, провели заміри і отримали необхідні відомості. Якщо житло відповідає необхідним характеристикам, то на виготовлення техпаспорту йде 1-30 днів.

Відмова в оформленні технічного паспорта можна отримати в тому випадку, якщо в БТІ було подано неповний пакет документів, заявник не є власником житла або ж їм не був забезпечений доступ до приміщень.

Термін дії техпаспорта

На даний момент немає документа, що регламентує термін дії технічного паспорта. Оформлення нового паспорта може знадобитися при укладенні договору про купівлю-продаж, переукладання договору про іпотеку, приватизації, проведенні ремонтних або будівельних робіт.

Навіщо оформляти технічний паспорт на нерухомість?, фото [3]

Задати питання

Подивитися інші статті